Uşak Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Program Adı  Diş Hekimliği
Program Türü  Diş Hekimliği
Program Süresi  5
Öğrenim Türü  Lisans
Puan Türü  SAY
Öğrenim Dili  Türkçe
Kontenjan  103
Hazırlık Durumu  Yok
Staj Durumu  Yok
Taban Puanı   471,14115
En Düşük Başarı Sıralaması 30395
Programa Kabul Koşulları  Uşak Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine lise diplomasına sahip ve Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) tarafından yapılan sınavlar neticesinde öğrenci kabul edilmektedir.
Programa Özel Koşullar  Diş Hekimliği programlarına; programın, yerleştirme puan türünde başarı sırası 80 bininci sırada olan adayın yerleştirme puanının altında yerleştirme puanına sahip adaylar yerleştirilmeyecektir. Bu şartı sağlamayan adaylar ilgili programı tercih edemeyeceklerdir. Bu şartı sağlayamayan adayların, tercih yapmış olsalar bile ilgili tercihleri yerleştirme işlemine alınmayacaktır (Okul birincisi kontenjanları dâhil.)
Burs Olanakları  Kyk bursu
Programa Özel Materyal Bilgileri  Preklinik Lab.Simülasyon Lab, Eğitim Kliniği, Anatomi-Fizyoloji Lab. ,Röntgen, Ameliyathane, Sedasyon Ünitesi, Protez ve Ortodonti Lab.
Program Kazanımları  Programda mevcut olan (toplam 300 AKTS) karşılığı derslerin tümünü başarıyla tamamlayan ve 4.00 üzerinden en az 2.00 ağırlıklı not ortalaması elde eden öğrencilere Diş hekimliği diploması ve diş hekimi unvanı verilir.
Mezuniyet Koşulları  Diş Hekimliği eğitim-öğretim programının öngördüğü bütün dersleri, bu yönetmelik hükümlerine göre başarı ile tamamlamak, bitirme tezini tamamlamış olmak ve varsa diğer mezuniyet koşullarını yerine getirmek.
Beş yıllık diş hekimliği eğitim-öğretim programının öngördüğü 300 AKTS'lik toplam kredi miktarını, 75 AKTS'si seçmeli ders olmak üzere tamamlamak.
En az 2.00 genel akademik ortalamayı sağlamak ve Üniversite ile ilişiği kesilmemiş olmak.
Yerleşke Bilgileri  Diş Hekimliği Fakültemiz Uşak Vali Konağı yanında bulunan 4636 m2 kapalı kullanım alanına sahip olan 1 binadan oluşmaktadır. Bu binada, 10 adet klinik (toplam 50 diş üniti), 2 adet müdahale odası (5 diş üniti), 1 adet engelli kliniği (1 ünit), 1 adet mahkum muayene kliniği (1 diş üniti), 3 adet öğrenci kliniği (32 ünit), 2 adet panoromik röntgen cihazı, 2 adet periapikal röntgen cihazı, devreye girecek 1 adet tomografi cihazı, 1 adet preklinik laboratuvarı, 1 adet simülasyon laboratuvarı, 1 adet bilgisayar laboratuvarı, 1 adet merkezi sterilizasyon birimi, seminer ve konferans salonu, yemekhane,2 adet derslik (70 kişilik), 1 adet kampüs alanında derslik (100 kişilik), personel ve hasta otoparkları, yeşil alanlar, kantin vb. fiziki imkanları bulunmaktadır.
Çift Anadal Durumu  Yok
Yan Dal Durumu  Yok


Dilek ve Şikayetleriniz